Klasa 4
Dzień dobry
Witam pięknie po przerwie.
Temat 1 - Przeczytaliśmy tekst " Dobry nos" pana Jana ze strony 139 w czytance. Przybliżyliśmy sobie sylwetki Jana Matejki oraz Stanisława Wyspiańskiego. Wykonaliśmy zadanie 1 ze strony 140 do tekstu.
Następnie przyczytaliśmy z podziałem na role adaptację "Kopciuszka". Poznaliśmy słownictwo związane z teatrem, oraz przypomnieliśmy sobie zasady savoir-vivre ze strony 147 też w czytance.
Zadanie domowe z czytanki - 1i 2 ze strony 142.
Po przerwie zajęliśmy się gramatyką. Dzisiaj ćwiczyliśmy pisownię rodzaju żeńskiego oraz nijakiego liczebników głównych.
W ćwiczeniach zrobiliśmy zadanie od 1 do 5 ze stron 139-142.
Na koniec zajęliśmy się liczebnikami porządkowymi. Zrobiliśmy zadanie 1 ze strony 144.
Dziękuję i do zobaczenia za tydzień.
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Na sobotnich zajęciach zajęliśmy się liczebnikami.
Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach (niebieska książka ) od 1- 5 ze stron 133-138.
Proszę o poćwiczenie w domu pisowni liczebników od 1 do 20.
Za tydzień nie ma zajęć.
Spotykamy się 6 czerwca.
Wszystkim Mamom składam serdeczne życzenia z okazji nadchodzącego święta.
Pozdrawiam
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Konkurs na temat wiedzy o szkolnym patronie.
Ależ się działo! Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat świąt majowych oraz powtórki materiału przygotowywanego na szkolny konkurs.
Konkurs był na temat wiedzy o Władysławie Andersie, 2 Korpusie Polskim oraz niedźwiedziu Wojtku.
Cały konkurs był bardzo wyrównany i o wygranej zadecydowało 0,5 punktu. Poziom przygotowania klas był bardzo wysoki.
Ostatecznie wygrała klasa GCSE, której serdecznie gratulujemy, a nasza, wspaniała klasa 4 zajęła 2 miejsce.
Dziękuję bardzo za przygotowanie i wzięcie udziału Matyldzie, Mieszkowi, Oskarowi, Weronice, Danielowi, Saskii, Alexowi, Vanessie, i Sophii.
Byliście wspaniali!
Na zakończenie wzięliśmy udział w apelu przygotowanym przez pana Wojtka oraz klasę 6, oraz wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowkiego.
Do zobaczenia za tydzień
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Witam serdecznie po przerwie.
Temat 1: "Wielki polski astronom" czytanka strona 135.
Zadanie domowe 1 z czytanki ze strony 137.
Temat 2 - ortografia. Dzisiaj zajmowaliśmy się pisownią wyrazów z "rz" oraz "u".
W ćwiczeniach ( niebieska książka ) wykonaliśmy zadania od 1 do 7 ze stron 124-127, oraz od 1 do 6 ze stron 129-132.
Za tydzień nie ma zajęć. Spotykamy się 9 maja.
Pozdrawiam
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4