W dniach od 07.10. do 11.10. 2022 uczestniczyliśmy w projekcie Erasmus+“ Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu”. 

Wszyscy partnerzy  projektu Erasmus+ spotkali się w Holandii, gdzie byliśmy goszczeni przez Panią dyrektor szkoły w Holandii i jej nauczycieli.

Naszą szkołę reprezentowała - pani Artemida Bury, Olga Donder - Liberda i Krystyna Grzegrzółka.

W ramach szkoleń uczestniczyliśmy w warsztatach metodycznych prowadzonych przez szkoleniowców z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Białegostoku:

- Warsztat nr 1 “ Wykorzystanie aplikacji internetowych w edukacji polonijnej”

Warsztaty te dały nam możliwość poznania narzędzi TIK do wykorzystania w pracy dydaktycznej, jak również inny sposób nowych rozwiązań w zakresie budowania kreatywności własnej i ucznia.                     

- Warsztat nr 2 “ Każde dziecko może być artystą - stymulowanie wszechstronnego rozwoju uczniów szkół polonijnych poprzez aktywność plastyczno - techniczną”

Te warsztaty dały nam możliwość poszukiwania i otwartości na nowe rozwiązania w zakresie budowania kreatywności własnej i ucznia .

- Warsztat nr 3 “ Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu “

Celem tego szkolenia było danie wszystkim uczestnikom stałego kontaktu, doradztwa oraz wsparcia metodycznego nauczycieli polonijnych przez pracowników dydaktycznych z organizacji koordynującej.

W czasie warsztatów mieliśmy możliwość na wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych szkół.

W Holandii organizatorzy zadbali o to by wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić Schiedam i okolice, Rotterdam , Amsterdam i Hagę , które dały nam możliwość poznania obyczajowości Holandii.

Wszyscy uczestnicy mieli przyjemność wzięcia udziału w obchodach 15-sto lecia szkoły - gratulujemy, było wspaniale.    

Spotkanie w Holandii zapisało się mocno w naszej pamięci , jak i wcześniejsze spotkania, bo było  bardzo ciekawe , interesujące i z dużą dawką kreatywności. Dziękujemy organizatorom za tak dużą różnorodność ciekawych propozycji, którą nam zapewnili.

Krystyna Grzegrzółka