Erasmus+ 09/2020 - 08/2023
W dniach od 07.10. do 11.10. 2022 uczestniczyliśmy w projekcie Erasmus+“ Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu”.
Wszyscy partnerzy projektu Erasmus+ spotkali się w Holandii, gdzie byliśmy goszczeni przez Panią dyrektor szkoły w Holandii i jej nauczycieli.
Naszą szkołę reprezentowała - pani Artemida Bury, Olga Donder - Liberda i Krystyna Grzegrzółka.
W ramach szkoleń uczestniczyliśmy w warsztatach metodycznych prowadzonych przez szkoleniowców z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Białegostoku:
- Warsztat nr 1 “ Wykorzystanie aplikacji internetowych w edukacji polonijnej”
Warsztaty te dały nam możliwość poznania narzędzi TIK do wykorzystania w pracy dydaktycznej, jak również inny sposób nowych rozwiązań w zakresie budowania kreatywności własnej i ucznia.
- Warsztat nr 2 “ Każde dziecko może być artystą - stymulowanie wszechstronnego rozwoju uczniów szkół polonijnych poprzez aktywność plastyczno - techniczną”
Te warsztaty dały nam możliwość poszukiwania i otwartości na nowe rozwiązania w zakresie budowania kreatywności własnej i ucznia .
- Warsztat nr 3 “ Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu “
Celem tego szkolenia było danie wszystkim uczestnikom stałego kontaktu, doradztwa oraz wsparcia metodycznego nauczycieli polonijnych przez pracowników dydaktycznych z organizacji koordynującej.
W czasie warsztatów mieliśmy możliwość na wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych szkół.
W Holandii organizatorzy zadbali o to by wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić Schiedam i okolice, Rotterdam , Amsterdam i Hagę , które dały nam możliwość poznania obyczajowości Holandii.
Wszyscy uczestnicy mieli przyjemność wzięcia udziału w obchodach 15-sto lecia szkoły - gratulujemy, było wspaniale.
Spotkanie w Holandii zapisało się mocno w naszej pamięci , jak i wcześniejsze spotkania, bo było bardzo ciekawe , interesujące i z dużą dawką kreatywności. Dziękujemy organizatorom za tak dużą różnorodność ciekawych propozycji, którą nam zapewnili.
Krystyna Grzegrzółka
- Szczegóły
- Autor: Rosanna Radlińska-Tyma
Dyrekcja ISSB ogłasza nabór nauczycieli na szkolenie w Delft w dniach 07/10/2022-11/10/2022 (dni na dojazd 06/10/2022 i 12/10/2022). W załączeniu ogłoszenie, zarządzenie, regulamin rekrutacji oraz niebędne dokummenty do wypełnienia przez nauczycieli (RODO1 i 2). Wypełnione dokumenty należy składać do 10/09/2022 do godz. 16:00 na adres rejestracyjny szkoły lub mailowo
ogłoszenie o naborze na szkolenie.pdf
regulamin rekrutacji.pdf
RODO załącznik nr 1.docx
RODO załącznik nr 2.docx
zarządzenie dyrektora.pdf
- Szczegóły
- Autor: Rosanna Radlińska-Tyma
1/07/2022-04/07/2022 Artemida Bury i Rosanna Radlińska-Tyma uczestniczyły w spotkaniu zespołów projektowych w Torredembara w Hiszpanii. Gościła nas Szkoła w Barcelonie, Tarragonie i Casteldelfels. Omówiliśmy sprawy bieżące, realizację projektu, brakującą dokumentację.
- Szczegóły
- Autor: Rosanna Radlińska-Tyma
Tym razem w ramach projektu Erasmus+ wszyscy partnerzy spotkali się w Dublinie. Od 19. 05. 2022 do 25. 05. 2022 byliśmy goszczeni przez Panią dyrektor szkoły w Dublinie i jej nauczycieli.
Naszą szkołę reprezentowała - pani Artemida Bury, Joanna Wickiewicz i Krystyna Grzegrzółka.
W spotkaniu wzięli udział partnerzy reprezentujący państwa biorące udział w projekcie “ Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu “.
W ramach szkolenia mogliśmy uczestniczyć w warsztatach metodycznych prowadzonych przez szkoleniowców z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Białegostoku:
- Warsztat nr 1 “ Pozytywna dyscyplina w szkole i klasie polonijnej”,
- Warsztat nr 2 “ Fikanie, brykanie na projektowym dywanie”,
- Warsztat nr 3 “Aktywizująca praca z tekstem literackim “.
W czasie warsztatów mieliśmy możliwość na wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych szkół.
W Dublinie organizatorzy zadbali o to by wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić Dublin i okolice, ja również zapoznani się z kulturą Irlandii.
Poznaliśmy szkołę i jej uczniów mogąc ich poznać jak również prowadzić z nimi zajęcia.
Wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w uroczystej “ Gali “ - spotkanie z zaproszonymi ambasadorami, gośćmi specjalnymi.
Program spotkania w Dublinie był bardzo ciekawy i interesujący. Dziękujemy organizatorom za tak dużą różnorodność ciekawych propozycji, którą nam zapewnili.
- Szczegóły
- Autor: Rosanna Radlińska-Tyma