Klasa 5
Wychowawca: Patrycja Strąk
Dzień dobry,
Na ostatniej lekcji rozpoczęliśmy kolejny rozdział z książki. Wypisywaliśmy z tekstu zdrobnienia i zgrubienia, które są używane w języku polskim i sami je tworzyliśmy. Ponadto skupiliśmy się na interpunkcji, która jest bardzo podobna do angielskiej, więc średniki, dwukropki nie stanowiły dla uczniów problemu. Przecinki czasem jednak płatały nam figle.
Po przerwie uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty były praktyczne, więc oprócz wiedzy, gdzie zadzwonić i jak się zachować w przypadku zagrożenia, to wszyscy musieli spróbować reanimacji… poduszek.
Na koniec lekcji w drużynach - dziewczyny kontra chłopcy – graliśmy w quiz z historii polski.
Pozdrawiam,
Patrycja
- Szczegóły
- Autor: Patrycja Strąk
- Kategoria: Klasa 5
Ostatnia lekcja to czytanka o tym kim jest „erudyta” według Grzegorza Kasdepke.
Potem pisaliśmy list do Pani Artemidy, aby przekonać ją o tym, że powinniśmy móc korzystać z telefonów na lekcji. Celem była nauka layoutu listu, form grzecznościowych w listach formalnych i oczywiście nauka perswazji.
W drugiej części zajęć, na podstawie książki „Orły nad Londynem”, którą uczniowie mieli do przeczytania podczas ferii, rozmawialiśmy o zasługach pilotów Dywizjonu 303 podczas II Wojny Światowej.
Do zobaczenia,
PS
- Szczegóły
- Autor: Patrycja Strąk
- Kategoria: Klasa 5
Dzień dobry
Dzisiaj miałam przyjemność odbyć zastępstwo w klasie 5. Dziękuję wszystkim obecnym za rewelacyjne zaangażowanie na lekcji.
Temat 1 - Jan Matejko.
Przypomnieliśmy sobie wiadomości na temat naszego wspaniałego malarza historycznego. Uczniowie dowiedzieli się wielu nowych, ciekawych informacji. Poznaliśmy życiorys wspaniałego twórcy, nazwy jego najwybitniejszych dzieł, sposoby tworzenia wspaniałych obrazów.
Jednocześnie odświeżyliśmy wiedzę na temat wybranych wydarzeń z historii Polski.
Po przerwie uczniowie wzięli udział w konkursie na temat wiedzy o Janie Matejko. Do rozwiązania była krzyżówka.
Zwyciężyła grupa w składzie: Marcelina, Anastazja, Layla. Gratulujemy!
Przypominam, że 28 czerwca odbędzie się szkolny konkurs talentów. Można zgłaszać chęć wzięcia udziału bez względu na to , jaki posiada się talent.
Zachęcam do wzięcia udziału.
Do zobaczenia za tydzień
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 5
Dzień dobry,
Na ostatnich zajęciach czytaliśmy fragmenty komiksu o Puszczy Białowieskiej. Przeczytałam też uczniom fragmenty „Opowieści starego drzewa” Ewy Winnickiej.
Potem przeszliśmy gładko do kolejnej lekcji, w której uczyliśmy się o tym, jak pisać listy formalne i te mniej formalne. Mówiliśmy też o zwrotach grzecznościowych w stosunku do osób starszych od nas. Na koniec zajęć powstały piękne kwiaty z bibuły dla naszych mam.
Na zadanie domowe proszę przeczytać książeczkę „Orły nad Londynem’’. Książeczka jest bardzo prosta, ale tematyka bardzo ważna, bo będziemy rozmawiać po feriach o Dywizjonie 303.
7 czerwca, organizowana jest wycieczka do Instytutu gen. Sikorskie i Muzeum w Londynie. Jadę wraz z grupą jako opiekun, więc ci uczniowie, którzy pozostają w szkole, będą mieli normalne lekcje z panią Joanną Wickiewicz.
Proszę, aby książeczka przeczytana była na lekcję kolejną, czyli 14 czerwca.
Link poniżej:
Miłego wypoczynku.
Patrycja Strak
- Szczegóły
- Autor: Patrycja Strąk
- Kategoria: Klasa 5