Klasa 4
Dzień dobry
Temat 1 - W czytance przeczytaliśmy tekst o Henryku Wieniawskim ze strony 166 oraz Tomaszu Edisonie, ze strony 170.
Wykonaliśmy również wszystkie zadania pod obydwoma tekstami.
Przerwę spędziliśmy na boisku.
Po przerwie zajęliśmy się gramatyką.
Jako ostatni temat z ortografii wzięliśmy na tapetę pisownię wyrazów z "ż".
W ćwiczeniach wykonaliśmy zadania od 1 do 8 ze stron 161-166.
Następnie zrobiliśmy zadanie 1, 2, i 3 ze strony 167-168.
W domu - w ćwiczeniach dokończę zadanie 4, 5, 6, 7 i 8 ze stron 169-171 ( niebieskie ćwiczenia).
Do zobaczenia za tydzień
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Temat 1 -Dziewczyna z kraju "na niby"- czytanka strona 154. Porozmawialiśmy na temat bujnej wyobraźni, czy pomaga czy przeszkadza.
Temat 2 - Wycieczka nad jezioro - czytanka strona 163. Wykonaliśmy zadanie 1 ze strony 164 pod tekstem.
Przerwę spędziliśmy na boisku , korzystając z pięknej pogody.
Po przerwie zajęliśmy się gramatyką.
Dokończyliśmy liczebnik porządkowy - w ćwiczeniach wykonaliśmy zadania od 2 do 8 ze stron 145-149.
Następnie przypomnieliśmy sobie zasady pisowni wyrazów z "h" oraz "ch".
Wykonaliśmy zadania od 1 do 8 ze stron 150-155.
Na koniec zrobiliśmy zadanie od 1 do 6 ze strony 156-160.
Pięknie dziękuję wszystkim za ogrom pracy wykonanej na zajęciach.
Do zobaczenia za tydzień.
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Witam pięknie po przerwie.
Temat 1 - Przeczytaliśmy tekst " Dobry nos" pana Jana ze strony 139 w czytance. Przybliżyliśmy sobie sylwetki Jana Matejki oraz Stanisława Wyspiańskiego. Wykonaliśmy zadanie 1 ze strony 140 do tekstu.
Następnie przyczytaliśmy z podziałem na role adaptację "Kopciuszka". Poznaliśmy słownictwo związane z teatrem, oraz przypomnieliśmy sobie zasady savoir-vivre ze strony 147 też w czytance.
Zadanie domowe z czytanki - 1i 2 ze strony 142.
Po przerwie zajęliśmy się gramatyką. Dzisiaj ćwiczyliśmy pisownię rodzaju żeńskiego oraz nijakiego liczebników głównych.
W ćwiczeniach zrobiliśmy zadanie od 1 do 5 ze stron 139-142.
Na koniec zajęliśmy się liczebnikami porządkowymi. Zrobiliśmy zadanie 1 ze strony 144.
Dziękuję i do zobaczenia za tydzień.
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4
Dzień dobry
Na sobotnich zajęciach zajęliśmy się liczebnikami.
Wykonaliśmy zadania w ćwiczeniach (niebieska książka ) od 1- 5 ze stron 133-138.
Proszę o poćwiczenie w domu pisowni liczebników od 1 do 20.
Za tydzień nie ma zajęć.
Spotykamy się 6 czerwca.
Wszystkim Mamom składam serdeczne życzenia z okazji nadchodzącego święta.
Pozdrawiam
Joanna Wickiewicz
- Szczegóły
- Autor: Joanna Wickiewicz
- Kategoria: Klasa 4