joanna lus 150

Wychowawca: Joanna Lus
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

aneta skora wilk

Wychowawca: Aneta Skóra-Wilk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam,

W związku z tym , że 14/02 było święto Św. Walentego przecztaliśmy w podręczniku cztankę po tytułem "Walentynki".Następnie dzieci udzielały odpowiedzi do tekstu.

Dzieci ćwiczyły, dodatkowo czytanie ze zrozumieniem na ksero, które przygotowałm.

 

Zadanie domowe:

Prosze poćwiczyć piosenkę " Witajcie w naszej bajce".

Pozdrawiam

JL

 

Witam wszystkich,

Nasze ostatnie zajecia rozpoczelismy ,na prosbe uczniow,od gry slowotworczej. Dzieci mialy za zadanie ulozyc jak najwieksza liczbe slow minimum 3literowych, z wyrazu ENCYKLOPEDIA. Ponownie zwyciezyla ta sama grupa dziewczynek co ostatnio. Brawo!

Kolejno zgodnie z zapowiedzią,napisalismy raz jeszcze to samo dyktando co ostatnio, aby utrwalic ortografię. Poprawione prace przyniosę uczniom po przerwie szkolnej.

Po przerwie na posilek i bieganie w słoneczku, zajęliśmy sie rozwiązywaniem cwiczen i zadan z kserowek, ktore zostaly rozdane uczniom podczas zajec. Dzieci utrwalaly wiadomosci i nabywaly nowe, dotyczace liczebnikow i  liczebnikow porzadkowych.

Zdązylismy takze przeczytac opowiadanie pt,, Polowanie na slonia'', probowalismy takze ulozyc plan wydarzen do calej historii.

Ostatnie minuty zajec poswiecilismy na proby do naszego przedstawienia.

Praca domowa

*napisze w  6-8 punktach plan wydarzen do historii    ,, Polowanie na slonia''

* naucze sie czytac tego opowiadania

* prosze pocwiczyc z dziecmi spiewanie znanych piosenek ,, Witajcie w naszej bajce'' oraz ,, My jestesmy krasnoludki''

Do zobaczenia po lutowej przerwie!

Sciskam cieplutko!

Aneta Skora-Wilk 

 

Witam wszystkich, 

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od pracy z tekstem. Uczniowie czytali opowiadanie, wyjaśnialiśmy trudne wyrazy, układaliśmy zdania z nowymi słowami. Próbowaliśmy swoich sił w wymyślaniu nowych zakończeń do przeczytanej historii. Układaliśmy pytania do tekstu, wykonywaliśmy ćwiczenia sprawdzające jego zrozumienie.

Po przerwie i posiłku, wróciliśmy do gramatyki, powtórzyliśmy wiadomości o przyslowku, rozwiązywaliśmy zadania utrwalające wiadomości i umiejętości zastosowania tej czesci mowy. Na kolejnych spotkaniach powtórzymy zapamiętane informacje dotyczące liczebnika. 

Kolejno uczniowie uczestniczyli w grze dydaktycznej, która polegała na ułożeniu jak najwiecej ilości wyrazów ze słowa snopowiazalka. Brawo dla wygranej grupy- 24 nowopowstałe wyrazy!

Ostatnią częścią naszych zajęć poświeciliśmy na przygotowanie do przedstawienia.

Praca domowa

* dokończyć ćwiczenia zadane na poprzednich zajęciach

* dokonać poprawy zadanego dyktanda, przynieść fioletowe zeszyty, dyktando napiszemy jeszcze raz!

* nauczyć sie czytać opowiadania ze str 107

Do zobaczenia, 

Aneta Skora-Wilk

Witam,

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od poprawy dyktanda, którą należy skończyć w domu, ponieważ w najbliższym czasie, zamierzam podyktować dzięciom ten tekst  jeszcze raz. Prosimy o pomoc rodziców!

Po śniadanku i przerwie na powietrzu, kontynuowaliśmy przypomnienie z gramatyki, wiadomości o czasowniku, wykonywaliśmy ćwiczenia, zapisywaliśmy najważniejsze wiadomości do zeszytów.

Resztę naszych zajęć poświeciliśmy na próby i przygotowania do naszego przedstawienia. Na kolejne zajęcia przyniosę pocięte rolę dla tych uczniów, co zgubili bądź dostali dodatkowe teksty.

Praca domowa

* proszę dokończyć poprawę dyktanda, wybrać 10 trudnych wyrazów i ułożyć z nimi zdania, utrwalić pisownię, do kolejnego, tego samego dyktanda

* dokończyć ćwiczenia ze str 68 do str 95

* przypomnieć wiadomości o liczebniku i przysłówku

Zgodnie z sugestią rodziców, uczniowie zostali porozsadzani do innych stolików, co pozwoli na lepsza koncentrację.Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie układała się fantastycznie!

Jeśli ktoś z rodziców lub uczniów ma wciąż jakieś pytania bądź sugestie,  proszę o kontakt, zawsze chętnie pomogę, kierując się przede wszystkim dobrem dziecka.

Dziekuje serdecznie rodzicom za kontaktowanie się ze mną, mam nadzieję, że wszystkie poruszone sprawy i problemy zostaną jak najszybciej rozwiązane.

Pozdrawiam

Aneta Skora-Wilk