Witam!

 Nasze ostatnie zajęcia poświęcone były tematyce placu zabaw oraz literze B.

Na początku dnia dzieci oglądały z rzutnika ilustracje przedstawiające plac zabaw, odpowiadały na pytania, szukały różnic w podręczniku (str.86) oraz wysłuchały książeczki „Marysia na placu zabaw”.

Zagraliśmy także w grę „Kukuryku”, która doskonali u dzieci spostrzegawczość oraz wymowę poprzez wypowiadanie dźwięków zwierząt.

 W ramach przerwy ruchowej uczniowie zagrali w Twistera utrwalającego strony prawą i lewą, a potem wzięli udział w pogadance o szanowaniu polskiej flagi z wykorzystaniem historyjki.

Po przerwie na toaletę i drugie śniadanie nastąpiło wprowadzenie litery B, podczas którego dzieci pracowały w ławkach z podręcznikiem (str. 88 i 89) i wspólnie czytały tekst z rzutnika.

Następnie był czas gier planszowych i zabaw. Jako, że dzieciom bardzo spodobała się gra „Kukuryku”, zagraliśmy w nią raz jeszcze tego dnia. Były również bierki, gry karciane, układanie rymujących się słów i puzzle.

 Uczniowie indywidualnie czytali na głos wybrane pozycje z serii „Czytam sobie”.

Na koniec wysłuchaliśmy książeczki „Maks nie rozmawia z obcymi” z serii Mądra mysz.

Praca domowa str. 90 i 91.

4 lipca w naszej szkole będą miały miejsce Drzwi Otwarte, czyli okazja dla rodziców i opiekunów naszych uczniów oraz nowych uczniów do obejrzenia szkoły i zajęć.

Również 4 lipca odbędzie się Talent Show. Dzisiaj dzieci, które chcą pokazać swój talent wszystkim uczniom, otrzymały zgłoszenie, które proszę wypełnić i jak najszybciej oddać mnie. Bardzo dziękuję!

Do soboty! Pozdrawiam ciepło,

Lidia Szczytowicz-Kołodziej