Klasa 2
Wychowawca: Krystyna Grzegrzółka
Serdecznie witam,
Temat: " Dzień Babci i Dziadka w Polsce "
CELE:
- " Bajeczki Babuni " - praca z podręcznikiem str. 117, 118, 119, 120 i 121,
- Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu czytanki,
- Rozwijanie szacunku do starszych ludzi i uczenie się w jaki sposób należy go okazywać,
- Wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną,,
- Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć, umiejętność skupienia uwagi,
- Zapoznanie się z umiejętnością tworzenia rodzin wyrazów.
- Wyzwalanie chęci bogacenia słownictwa oraz zachęcanie do samodzielnej pracy.
- Wykonaliśmy ćwiczenia od str. 131 do 134.
PRACA DOMOWA:
- Przeczytaj na głos czytankę ze str. 117 i 118 " Bajeczki Babuni "
Serdecznie pozdrawiam
Krystyna Grzegrzółka
- Szczegóły
- Autor: Krystyna Grzegrzółka
- Kategoria: Klasa 2
Serdecznie witam,
Temat: " Noc sylwestrowa "
CELE:
- " Noc sylwestrowa " - praca z podręcznikiem str. 103,104, 105, 106, 107, 108,
- Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu czytanki,
- Poszerzenie zakresu kompetencji językowych poprzez szukanie trafnych porównań,
- Zapoznanie dzieci z tradycjami żegnania starego i witania nowego roku,
- Układanie zdań z rozsypanki wyrazowej i grupowanie wyrazów w proste zdania,
- Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni pod względem ortograficznym i gramatycznym.
- Wykonaliśmy ćwiczenia od str. 118 do 123.
PRACA DOMOWA:
- Przeczytaj na głos czytankę ze str. 103 " Noc sylwestrowa "
- Wykonaj ćwiczenie 1 ze str. 116 i 117.
Serdecznie pozdrawiam
Krystyna Grzegrzółka
- Szczegóły
- Autor: Krystyna Grzegrzółka
- Kategoria: Klasa 2
Serdecznie witam,
Serdecznie dziękuję naszym uczniom oraz ich Rodzicom za udział w tegorocznych Jasełkach. To przedstawienie przybliżyło nam magię Świat Bożego Narodzenia.
Dziękuję Rodzicom, którzy przygotowali dzieci do ról, zadbali o piękne stroje i poczęstunek.
Dziekuję wszystkim naszym uczniom za wspaniałe przedstawienie Jasełkowe, trud włożony w przygotowania, wytrwałości na próbach i radości jaką sprawiły wszystkim oglądającym.
Bardzo mile spędziliśmy czas trwając w atmosferze cudownych Świąt Bożego Narodzenia.
Kochani uczniowie jestem z Was dumna!
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli na JASEŁKA.
Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół,
większość życzy Świąt obfitych
i prezentów znakomitych,
a ja życzę, moi mili,
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy.
Może cicho bez hałasu
idąc na spacer gdzieś do lasu,
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z jednej miski,
może gdzieś tam w ciepłym kraju
czując się jak Adam w raju,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli dużo śniegu napada.
Krystyna Grzegrzółka
- Szczegóły
- Autor: Krystyna Grzegrzółka
- Kategoria: Klasa 2
Serdecznie witam,
Temat: " ANDRZEJKOWE CZARY MARY "
CELE:
- Kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych,
-Poznanie tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych,
- Rozbudzanie pozytywnych emocji u dzieci,
- Rozwijanie u dzieci wyobraźni i fantazji,
- Wzmocnienie więzi emocjonalnej u uczniów w klasie,
- Uwrażliwianie na piękno tradycji ludowych.
Serdecznie pozdrawiam
Krystyna Grzegrzółka
- Szczegóły
- Autor: Krystyna Grzegrzółka
- Kategoria: Klasa 2