ISSB
  • Start
  • Aktualności
  • Szkoła
      • Back
      • Nasz patron
      • Uczeń
          • Back
          • Nowy uczeń
          • Zapisy na zajęcia muzyczno-teatralne
          • Zapisy na bal karnawałowy
          • Zapisy na zajęcia A-Level z języka polskiego
      • Informacje
          • Back
          • Informator szkolny
          • Kalendarz 2025/2026
          • Kalendarz 2026/2027
          • Płatności 2026-2027
          • Regulamin szkoły
          • Statut szkoły
          • Podręczniki
          • Procedury / Policies
      • Kadra
          • Back
          • Dyrekcja
          • Nauczyciele
          • Wsparcie
      • Ofsted
      • Opis Zajęć i Zadania Domowe
  • Projekty
      • Back
      • Erasmus+ 2020-23
      • Erasmus+ 2017-20
      • Polska jest fajna
      • Każdy z Nas jest ...
      • Szkoła 6.0
  • Wspomagają nas
  • Kontakt
  • Logowanie
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Start
  3. Szkoła
  4. Opis Zajęć i Zadania Domowe
  5. Klasa 3

Klasa 1

Wychowawca: Olga Donder-Liberda
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis zajęć 22.11.2025

OPIS ZAJĘĆ 22.11.2025

TEMATY ZAJĘĆ :

  1. Poznajemy spółgłoski M i T .

PRZEBIEG ZAJĘĆ :

  1. Powtórzenie samogłosek .
  2. Powtórzenie słownictwa związanego z literą L i S.
  3. Wprowadzenie spółgłosek M i T – wspólne wyszukiwanie i zapisywanie na tablicy oraz w zeszycie wyrazów rozpoczynających się na w/w spółgłoski .
  4. Ćwiczenia w mówieniu na podstawie obrazków z Elementarza str. 26 oraz 27
  5. Uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela.
  6. Ćwiczenia w pisaniu – Ćwiczenia elementarzowe str. 22-24.
  7. Próba do Jasełek .

Niestety w związku z próbą do Jasełek nie zdążyliśmy przerobić tematu dotyczącego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zrobimy to na najbliższych zajęciach , dlatego zachęcam aby dzieci zabrały w najbliższą sobotę ulubionego misia lub inną przytulankę .

ZADANIE DOMOWE :

  1. Nauczyć się czytać czytanek str. 26 i 27 z Elementarza .
  2. Ćwiczenia elementarzowe str. 25 .

Pozdrawiam serdeczne .

Olga Donder-Liberda

Szczegóły
Autor: Olga Donder-Liberda
Kategoria: Klasa 1
Opublikowano: 24 listopad 2025

Opis zajęć 22.11.2025

OPIS ZAJĘĆ 22.11.2025

TEMATY ZAJĘĆ :

  1. Poznajemy spółgłoski M i T .

PRZEBIEG ZAJĘĆ :

  1. Powtórzenie samogłosek .
  2. Powtórzenie słownictwa związanego z literą L i S.
  3. Wprowadzenie spółgłosek M i T – wspólne wyszukiwanie i zapisywanie na tablicy oraz w zeszycie wyrazów rozpoczynających się na w/w spółgłoski .
  4. Ćwiczenia w mówieniu na podstawie obrazków z Elementarza str. 26 oraz 27
  5. Uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela.
  6. Ćwiczenia w pisaniu – Ćwiczenia elementarzowe str. 22-24.
  7. Próba do Jasełek .

Niestety w związku z próbą do Jasełek nie zdążyliśmy przerobić tematu dotyczącego Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zrobimy to na najbliższych zajęciach , dlatego zachęcam aby dzieci zabrały w najbliższą sobotę ulubionego misia lub inną przytulankę .

ZADANIE DOMOWE :

  1. Nauczyć się czytać czytanek str. 26 i 27 z Elementarza .
  2. Ćwiczenia elementarzowe str. 25 .

Pozdrawiam serdeczne .

Olga Donder-Liberda

Szczegóły
Autor: Olga Donder-Liberda
Kategoria: Klasa 1
Opublikowano: 24 listopad 2025

Opis zajęć 15.11.2025

OPIS ZAJĘĆ 15.11.2025

Tematy zajęć:

  1. Powtórzenie samogłosek i ich poprawnej wymowy
  2. Jesień w lesie – opis ilustracji i odpowiedzi na pytania.
  3. Poznanie spółgłosek L i S
  4. Światowy Dzień Tolerancji

Przebieg zajęć:

1. Powtórzenie wszystkich samogłosek

Na początku lekcji powtórzyliśmy wszystkie samogłoski oraz ich prawidłową wymowę.
Nauczyciel zapisywał wyrazy na tablicy, a chętni uczniowie podchodzili i podkreślali samogłoski w wyrazach. Ćwiczenie miało na celu utrwalenie rozpoznawania samogłosek w tekście oraz doskonalenie analizy słuchowej.

2. Temat: Jesień w lesie

Korzystając z elementarza (str. 22), dzieci opisywały ilustrację oraz odpowiadały na pytania do obrazka. Ćwiczyliśmy budowanie wypowiedzi, wzbogacanie słownictwa i rozwijanie spostrzegawczości.

3. Wprowadzenie spółgłosek L i S

Poznaliśmy nowe spółgłoski: L oraz S.
Wspólnie wyszukiwaliśmy wyrazy zawierające te spółgłoski i zapisywaliśmy je na tablicy oraz w zeszytach. Uczyliśmy się poprawnej wymowy poznanych spółgłosek .Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zadaniu, proponując wiele przykładów.

4. Ćwiczenia w pisaniu i czytaniu

Wykonywaliśmy zadania w ćwiczeniach elementarzowych (str. 18–20), doskonaląc:

  • pisanie nowych liter,
  • analizę i syntezę wyrazów,
  • sprawność grafomotoryczną.

Następnie czytaliśmy wspólnie czytankę z Elementarza (str. 22–23). Najpierw czytał nauczyciel, a później chętni uczniowie.
Muszę bardzo pochwalić całą klasę za piękne zaangażowanie, aktywność, zgłaszanie się do odpowiedzi i odwagę podczas głośnego czytania. Brawo!

5. 16 listopada – Światowy Dzień Tolerancji

Omówiliśmy znaczenie słowa tolerancja.
Pracowaliśmy na przykładach oraz na podstawie opowiadania „Nowy kolega”.
Rozmawialiśmy o akceptacji, życzliwości oraz o tym, jak ważne jest, aby każdy czuł się w klasie dobrze i bezpiecznie.

6. Próba Jasełek

Tego dnia odbyła się też próba Jasełek.

ZADANIE DOMOWE :

Nauczyć się czytać czytanki z Elementarza str. 22-23

Ćwiczenia elementarzowe str. 21

Dzieci , które nie zdążyły zrobić zadań w ćwiczeniach bardzo proszę ,żeby dokończyły w domu .

25 listopada - Światowy Dzień Misia , dlatego bardzo proszę aby na następne zajęcia dzieci przyniosły pluszowego misia .

Pozdrawiam serdecznie .

Olga Donder-Liberda

Szczegóły
Autor: Olga Donder-Liberda
Kategoria: Klasa 1
Opublikowano: 16 listopad 2025

Opis zajęć 8.11.2025

Tematy zajęć:

  1. Dzień Wszystkich Świętych
  2. Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada
  3. Powtórzenie samogłosek

Przebieg zajęć:

  1. Przywitanie uczniów , sprawdzenie obecności i krótkie przypomnienie, o czym rozmawialiśmy na poprzednich zajęciach.
  1. Krótka rozmowa wprowadzająca: jakie święto obchodziliśmy  w  Polsce
  • Listopada oraz jakie ważne dla Polski święto będziemy obchodzić 11 listopada.

Z czym kojarzą nam się te święta .

  1. Dzień Wszystkich Świętych
  • Rozmowa kierowana z uczniami:
    • Co to za święto?
    • Jak obchodzi się Dzień Wszystkich Świętych w Polsce?
    • Czym różni się od Halloween?
  • Słownictwo związane z tym świętem : święto, cmentarz, znicz, grób, pamięć, rodzina, modlitwa.
  • Krótkie podsumowanie – rozmowa o znaczeniu pamięci o bliskich zmarłych.
  1. Święto Odzyskania Niepodległości – 11listopada .
  • Rozmowa wprowadzająca:
    • Co to znaczy „niepodległość”?
    • Dlaczego Polska obchodzi to święto?
    • Jakie symbole narodowe znamy? (flaga, godło, hymn).
  • Zapisanie na tablicy daty: 11 listopada 1918 roku – Polska odzyskała niepodległość.
  • Oglądanie krótkiego filmu edukacyjnego o Święcie Niepodległości.
  • Po filmie rozmowa podsumowująca:
    • Co zapamiętaliście z filmu?
    • Dlaczego to święto jest ważne?
    • Jak możemy dzisiaj okazać miłość do Polski?
  1. Powtórzenie samogłosek
  • Nauczyciel zapisuje na tablicy wszystkie samogłoski:
    A, Ą, E, Ę, I, O, Ó, U, Y.
  • Wspólne głośne powtórzenie – uczniowie czytają chórem i indywidualnie.
  • Zapisanie wszystkich samogłosek w zeszycie.
  1. Uroczystość szkolna z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
  2. Uroczystość pasowania na pierwszoklasistę.

Praca domowa:

Nauczyć się na pamięć wszystkich samogłosek.

Pozdrawiam serdecznie .

Olga Donder-Liberda

Szczegóły
Autor: Olga Donder-Liberda
Kategoria: Klasa 1
Opublikowano: 11 listopad 2025
  1. Opis zajęć 18.10.2025
  2. Opis zajęć 11.10.2025
  3. Opis zajęć 4.10.2025
  4. Opis zajęć 27.09.2025

Strona 3 z 10

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
© 2026 Integrative Saturday School Ltd.
Facebook Twitter TikTok